Akik Instagramon követik a csodahelyek.hu oldalát, gyakran találkozhatnak a „Keleti kalandok” névvel, hiszen rendszeresen osztunk meg innen is szebbnél szebb kelet-magyarországi fotókat. Az oldal tulajdonosa, Ági 27 éves debreceni lány, akit most arra kértünk, mutasson nekünk 10 kevésbé ismert csodahelyet az ország keleti részéről, a Nyírségből és Hajdú-Bihar vármegyéből.
Tartalomjegyzék
ToggleKeleti kalandok az Instagramon
„A természetjárás már egészen kiskorom óta az életem része, hiszen egy konkrét erdő és benne egy festői kis horgásztó közvetlen szomszédságában nőttem fel a Nyírségben” – tudtuk meg Ágitól azt, honnan ered a természet szeretete. „Mindig is preferáltam a belföldi utazásokat, a saját országom felfedezését.
Így jött másfél éve a “keleti kalandok” nevű instagram-oldal ötlete. Az érdeklődők feed poszt és story-sorozat formátumban is tájékozódhatnak az oldalon egy-egy helyről, ezek a storyk pedig az “összefoglalókban” bármikor elérhetőek, hogy minél teljesebb képet tudjanak alkotni az adott helyszínről az emberek.
[Természetesen a régió látogatottságának alacsony mutatói magyarázzák azt is, hogy ezen úti célok nem minden esetben vannak rendszeresen karbantartva, viszont sokszor éppen ebben rejlik a bájuk.]
10 kevésbé ismert látnivaló Hajdú-Bihar vármegyében
TIPP: az albumok többsége lapozható, érdemes megnézni a teljes galériát!
1. Beke István tanösvény, Nyírábrány
2. Gúthi-erdő, templomrom
3. Keleti-főcsatorna nagyhegyesi szakasza
4. Hármashegyalja, Debrecen
5. Földikutya-rezervátum, Hajdúbagos
6. Daru-láp tanösvény, Kokad
7. Kráter-tó, Nagyhegyes
8. Kék-Kálló-völgy, Bagamér
9. Erdőspusztai Bemutatóház és Arborétum/Bánki Arborétum
10. Nyírmártonfalvai kilátók
És Ti mivel egészítenétek ki a fenti listát?
Köszönet Áginak, hogy szívén viseli a Hajdú-Bihar vármegyei látnivalók sorsát és reméljük, hogy bejegyzéseivel sokak kedvét meghozza a kirándulásra.