Hideg téli napokon, kánikulában és esős időben is nehéz olyan programot találni, ahol az egész család remekül érezheti magát. Szeretitek az izgalmas kalandokat? Az alábbi öt tudományos játszóház látványos kísérletekkel, VR élményekkel, robotokkal és optikai illúziókkal várja a természettudományok iránt érdeklődő gyerekeket és felnőtteket. Ezt kár lenne kihagyni!
Tartalomjegyzék
ToggleTop 5 tudományos játszóház
Agóra Tudományos Élményközpont
Az Agóra Tudományos Élményközpontban az interaktív eszközök segítségével a gyerekek és a felnőttek is megtapasztalhatják a természettudományok szépségét. A központban a játék és a szórakozás ötvöződik a tanulással, a látványos kísérleti bemutatók és izgalmas ismeretterjesztő programok próbára teszik a reflexeinket, az erőnket, vagy éppen a bátorságunkat.
Az Agóra programkínálatában minden nap szerepel valamilyen látványos kísérleti bemutató vagy robotika show, de zenélhetünk lézerhárfával és kerékpározhatunk két méter magasban is.
FUTURA Interaktív Természettudományi Élményközpont
Magyarország legnagyobb tudományos játszóháza a kisebb csemeték és a kamaszok számára is életre szóló élményeket ígér. A FUTURA Interaktív Természettudományi Élményközpont négyszintes épületében felfedezhetjük a négy őselem, a Víz, a Föld, a Levegő és a Tűz titkait, illetve a Szigetköz növény- és állatvilágát.
Tesztelhetjük egy fakírágy kényelmét, átsétálhatunk egy függőhídon, felpattanhatunk az áramot termelő szobakerékpárok nyergébe, vagy kipróbálhatjuk az okos homokozót is.
Jó szívvel ajánlom a Futurát Mosonmagyaróváron. 4 éves és 7 hónapos gyerekkel voltunk. Minden korosztály talál magának érdekes részt, szerintem 3,5-4 éves kortól már jó. Ami pozitívum, van baba mama szoba, ami teljesen kulturált, tiszta, kényelmes. 3 órát töltöttünk ott, de egész napos program, felnőttek számára is érdekes előadásokkal, kisérletekkel. – meséli olvasónk, Zsófia a Gyerekbarát Csodahelyek Magyarországon Facebook csoportban.
Csodák Palotája
A Csodák Palotája volt az első interaktív tudományos játszóház Közép- és Kelet-Európában. Nevét Öveges Józseftől kapta, aki már a hatvanas években elképzelt egy helyet, ahol interaktív formában ismerkedhetnek meg a látogatók a tudomány „csodáival”.
A CsoPa olyan izgalmas kalandokkal vár, mint a Tükörlabirintus, az óriás kaleidoszkóp és a repülő tükörkép, míg az Öveges színpad naponta 4 alkalommal hívogat különféle előadásokkal.
Azoknak a gyerekek, akik kísérletezni is szeretnek, érdemes ellátogatni köpenyben és védőszemüvegben (biztosítják a helyszínen) a Richter Gedeon laborba is.
Labor – Interaktív Varázstér
A pécsi Labor – Interaktív Varázstér számtalan természettudományos, azon belül is leginkább fizikai kísérlettel várja az érdeklődőket a Zsolnay Negyed Látogatóközpontjában. A tudományos játszóház területén a játszósaroktól a Tesla tekercsig sok érdekesség, izgalmas kísérlet megtalálható.
Mobilis – A felfedezések háza
A Mobilis Interaktív Kiállítási Központ egy olyan tudományos játszóház, amely összeköt bennünket a természettudományok, illetve a digitális technológiák világával. A győri központban megismerhetjük a természettudományos jelenségek hátterét, interaktív eszközökkel, játékos, közérthető formában kerülünk közelebb a digitális világ rejtelmeihez.
Kipróbálhatjuk a LEGO programozást és a robotok irányítását, emellett látványos kísérleti bemutatón, laborfoglalkozáson is részt vehetünk. A felfedezést a versenyautó szimulátor és a VR szemüveg teszi teljessé.
+1 programtipp: Svábhegyi Csillagvizsgáló
A hazai csillagvizsgálókba nem csak tudományos kiállítások, de interaktív programok is csalogatják az érdeklődőket. Ennek köszönhetően a felnőttek mellett már a gyerekek is örömmel veszik célba őket a csillagászati programok, VR küldetések és távcsöves előadások kedvéért.
A Svábhegyi Csillagvizsgáló Asztro-matiné sorozatának előadásai a gyerekek könnyen érthető, de annál színesebb nyelvén magyarázzák el az univerzum érdekességeit.
Interaktív módon, pl. Plüssbolygós Naprendszerrel mutatják be az égi jelenségeket, mint pl. a nap-és holdfogyatkozást, a meteorit becsapódást, vagy a csillagködök fényspektrumát.
Az Asztro-matiné program 2-2,5 órás, és 6-12 éves korú gyermekeknek ajánlják.
Múzeumok családi programokhoz
A tudományos játszóházak mellett számos hazai vár, múzeum és kiállítás csalogatja a család apraja-nagyját játékos programokkal, mesékkel, lovagi tornákkal, ügyességi feladatokkal, vagy éppen állatos élményekkel.
Óvodai és iskolai szünetekre, hétvégére és többnapos családi kikapcsolódáshoz is jó szívvel ajánljuk az alábbi múzeumokat.
A fent olvasott információk tájékoztató jellegűek. Mielőtt útnak indulsz, mindenképpen nézz utána, hogy jelenleg elérhető, látogatható-e az adott csodahely.
Kellemes kikapcsolódást kívánunk!