Hazánk legszebb csodahelyeiről, izgalmas legendákról, tündérekről, sárkányokról és számos kalandról olvashatunk Dr. Horváth-Mester Anita könyveiben. A Magyar tájak meséi kalauz lehet a szülők számára, hogy izgalmasabbá tegyenek egy-egy kirándulást, míg a gyerekek tündérmeséken keresztül ismerhetik meg az ország titokzatos csodáit.
Tartalomjegyzék
Toggle„Nagyapám rengeteg legendát mesélt”
Anita könyveit fellapozva úgy érezhetjük magunkat a rímekbe szedett mesék világában, mintha egy képzeletbeli utazás közben legendás kirándulóhelyeket fedeznénk fel. Természetesen ez nem véletlen.
Anitának sok legendát és színes történetet mesélt a nagypapája, ezeket a meséket megőrizte a szívében, és miután bejárta az általa hőn szeretett Nógrád vármegyét, a kirándulásokról örömmel mesélt szavaival és tollával is.
Amikor elkészült a Nógrádi mesék mesekönyv, amely 9 csodás történetet ölel fel, a kisgyermekes szülők immár mesékkel tehették színesebbé a nógrádi kirándulást a csemeték számára.
Magyar tájak meséi
A Nógrádi meséket később két másik könyv, a Magyar tájak meséi/Túl a Dunán, és a Magyar tájak meséi/A Dunán innen követte, méghozzá olyan mesékkel, amelyeknek van valóságalapja, de Anita színes fantáziája is színesíti őket.
Az időtálló történeteket a ringató ritmusos versszakok még izgalmasabbá teszik a szülők és a gyerekek számára egyaránt.
Anita a saját gyermekeinek is örömmel meséli a történeteit. Fontos számára, hogy a csemeték a számos remek külföldi és magyar mese mellett legendás magyar tündérmesékkel is ismerkedjenek – rendhagyó formában.
Olvasóként örömmel újságoljuk, hogy a történetek nekünk, felnőtteknek is megmelengették a szívünket. A legkedvesebb verses mesénk a Tündérlelkek keringője lett, ami a tiszavirágzásról szól.
Érdekesség: A könyvek illusztrációját is a szerző készítette. A képekkel, a színekkel és az ábrázolásmóddal a saját világába szerette volna bevezetni az olvasót.
„Mindegyik mesémet szeretem”
Amikor megkérdeztük Anitát, hogy melyik a kedvenc saját meséje, nem tudott választani. Az összes mese közel áll a szívéhez. A sárkányok, a lovak, a délibábok, a szegedi papucs, a halasi csipke, a tiszavirágzás, vagy éppen a bujáki vár legendája őt magát is elvarázsolta.
Talán pontosan ebben rejlik a mesekönyvek varázsa. A természet szeretete és a titokzatosság különös harmóniája hamar megszeretteti magát kicsikkel és nagyokkal egyaránt. A könyvek kalauzként szolgálnak a szülők számára, segítségükkel kalandosabb lehet a mesékkel tarkított kirándulás.
Így vándorolnak kéz a kézben hazánk legendás csodahelyei és a Magyar tájak meséi.
Képek: Magyar tájak meséi
Szponzorált tartalom.